Інформація для батьків

Звіт директора школи Мамінчук Оксани Октавіанівни за 2018-2019 навчальний рік

УВАГА!

11 травня 2018 року о 14.00 відбудуться загальношкільні батьківські збори.

Звіт про використання батьківських коштів за другий семестр 2018-2019 н. р.

Звіт про використання батьківських коштів за перший семестр 2018-2019 н. р.

Звіт про використання батьківських коштів за перший семестр 2017/2018 н. р.

Батьки – активні учасники виховного процесу, а не пасивні спостерігачі формування особистості дитини.

Кілька порад батькам нового покоління:

1. Розповідайте вчителеві про те, яких принципів виховання дітей дотримуються у вашій родині, педагогу необхідно володіти цією інформацією для здійснення індивідуального підходу до дитини.

2. Не соромтеся запитувати у вчителя, якщо ви не до кінця вникли в суть питання, уточнюйте, чи правильно ви зрозуміли один одного.

3. Сприймайте зауваження педагога, як конструктивну критику, і не бійтеся робити свої зауваження, в поважній формі, якщо вчитель переходить на особистість дитини. Предмет вашої бесіди – виховна проблема.

4. У разі виникнення у дитини труднощів в школі, підійдіть до вирішення питання спільно з педагогом, вислухайте обидві сторони конфлікту і тільки тоді приймайте рішення.

5. Показуйте дитині власним прикладом шанобливе ставлення до вчителя. Висловлюйте свої зауваження тільки в його відсутність.

6. Намагайтеся частіше бувати в школі, не тільки на зборах, але і на святкових концертах, разом з вчителем і дітьми прикрашайте клас, готуйте ранок. Таке ставлення до школи підніме ваш авторитет в очах вчителя і зблизить з дитиною. Таким чином, батьки, змінюючи своє ставлення до школи, а вчителі, будуючи конструктивні взаємини з ними, роблять одну спільну справу: виховують гармонійну особистість дитини. І пам’ятайте, не помиляється тільки той, хто нічого не робить. І якщо на сьогоднішній день, ваші взаємини залишають бажати кращого, то саме час їх змінити. Удачі Вам, на цьому нелегкому поприщі – вихованні творчої і неординарної особистості!

Пам’ятка для батьків першокласника

У 6 – 7 років формуються мозкові механізми, що дозволяють дитині бути успішною у навчанні. Медики вважають, що у цей час дитині дуже важко. І тисячу разів були праві наші прабабусі, які відправляли своїх нащадків у гімназії тільки у 9 років, коли нервова система вже сформувалася.

Однак серйозних зривів і хвороб можна уникнути і сьогодні, якщо дотримуватися найпростіших правил.

Правило 1

Ніколи не відправляйте дитину одночасно в перший клас і якусь секцію або гурток. Сам початок шкільного життя вважається важким стресом для семирічних дітей. Якщо маля не зможе гуляти, відпочивати, робити уроки без поспіху, у неї можуть виникнути проблеми зі здоров’ям, невроз. Тому, якщо заняття музикою та спортом здаються необхідною частиною виховання, почніть водити дитину у ці гуртки за рік до початку навчання або із другого класу.

Правило 2

Пам’ятайте, що дитина може концентрувати увагу не більш як на 10 – 15 хв. Тому, коли ви з нею будете робити уроки, кожні 10 – 15 хвилин необхідно перериватися й обов’язково давати маляті фізичну розрядку. Можете просто попросити пострибати на місці 10 разів, побігати або потанцювати під музику кілька хвилин. Почати виконання домашніх завдань краще з письма. Можна чергувати письмові завдання з усними. Загальна тривалість занять не має перевищувати однієї години.

Правило 3

Комп’ютер, телевізор і будь-які заняття, що вимагають значного зорового навантаження, мають тривати не більше години на день – так вважають лікарі-офтальмологи й невропатологи в усіх країнах світу.

Правило 4

Протягом першого року навчання ваше маля потребує підтримки. Дитина не тільки формує стосунки з однокласниками й учителями, але й уперше розуміє, що з нею самою хтось хоче дружити, а хтось – ні. Саме у цей час у маляти складається свій власний погляд на себе. І якщо ви хочете, щоб із нього виросла спокійна і впевнена у собі людина, – обов’язково хваліть! Підтримуйте, не лайте за й неакуратність у зошиті. Усе це – дрібниці порівняно з тим, що від нескінченних докорів і покарань ваша дитина не буде вірити у себе.